Zgłoś swoją placówkę do #AkcjaLustro!

Zgłoś swoją placówkę do #AkcjaLustro!

Na zgłoszenia czekamy do 31.12.2023

Na zgłoszenia czekamy do 31.12.2023

Obiecywaliśmy, obiecywaliśmy i wreszcie możemy to śmiało powiedzieć. Ogłaszamy nasz pierwszy projekt skierowany do szkół ponadpodstawowych z całej Polski! Przed Wami #AkcjaLustro!

#AkcjaLustro to projekt, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego młodzieży w szkołach ponadpodstawowych oraz zachęcenie ich do korzystania z pomocy, jeśli jej potrzebują. Ideą projektu jest to, aby naklejki umieszczone na lustrach w szkołach, które są miejscem codziennej interakcji uczniów, przypominały im, że są ważnymi i wartościowymi osobami, które zasługują na miłość i wsparcie. Jednak pod powierzchnią tego pozornie prostego przesłania kryje się głębsza treść – możliwość dostępu do bezpłatnej pomocy psychologicznej. Kod QR umieszczony na naklejkach prowadzi do strony internetowej z bazą bezpłatnych telefonów zaufania.

#AkcjaLustro to prosty, ale skuteczny sposób na to, aby dotrzeć do młodzieży i zachęcić ją do dbania o swoje zdrowie psychiczne. Projekt ma na celu zmniejszenie liczby przypadków depresji, lęku i innych problemów ze zdrowiem psychicznym wśród młodzieży. To ważny projekt, który może mieć realny wpływ na zdrowie psychiczne młodzieży. Akcja jest bezpłatna i prosta w realizacji, ale może przynieść wiele korzyści zarówno dla uczniów (bezpłatna pomoc), jak i dla placówki (poprawa wizerunku).

Do udziału w projekcie zapraszamy zarówno szkoły ponadpodstawowe, jak i inne placówki kulturalne czy obiekty komercyjne. Udział w inicjatywie jest bezpłatny, a jego zasięgiem chcemy objąć całą Polskę.

Zgłoś swoją instytucję już dziś! Kliknij po więcej szczegółów!

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu ze strony internetowej. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.