#AkcjaLustro to projekt, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego młodzieży w szkołach ponadpodstawowych oraz zachęcenie ich do korzystania z pomocy, jeśli jej potrzebują. Ideą projektu jest to, aby naklejki umieszczone na lustrach w szkołach, które są miejscem codziennej interakcji uczniów, przypominały im, że są ważnymi i wartościowymi osobami, które zasługują na miłość i wsparcie. Jednak pod powierzchnią tego pozornie prostego przesłania kryje się głębsza treść – możliwość dostępu do bezpłatnej pomocy psychologicznej. Kod QR umieszczony na naklejkach prowadzi do strony internetowej z bazą bezpłatnych telefonów zaufania.

Projekt jest realizowany przez Miło Cię widzieć – kampanię non-profit podejmującą tematykę promocji zdrowia psychicznego. Współpracujemy z dyrekcjami szkół ponadpodstawowych, aby w ich placówkach ozdobić lustra niebanalnym dodatkiem. #AkcjaLustro ma na celu promowanie otwartych rozmów na temat zdrowia psychicznego, zmniejszenie stygmatyzacji związanej z poszukiwaniem pomocy psychologicznej i zachęcanie uczniów do rozmawiania o swoich emocjach.

#AkcjaLustro to prosty, ale skuteczny sposób na to, aby dotrzeć do młodzieży i zachęcić ją do dbania o swoje zdrowie psychiczne. Projekt ma na celu zmniejszenie liczby przypadków depresji, lęku i innych problemów ze zdrowiem psychicznym wśród młodzieży. To ważny projekt, który może mieć realny wpływ na zdrowie psychiczne młodzieży. Akcja jest bezpłatna i prosta w realizacji, ale może przynieść wiele korzyści zarówno dla uczniów (bezpłatna pomoc), jak i dla placówki (poprawa wizerunku).

#AkcjaLustro w liczbach

0

Naklejki na lustrach pojawiły się w 11 szkołach ponadpodstawowych na terenie całej Polski – zarówno w tych większych, jak i mniejszych miastach.

0

Do szkół wysłaliśmy dokładnie 158 różnych naklejek na lustra. To one powalają młodym uzyskać bezpłatną pomoc bez obaw o stygmatyzację.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu ze strony internetowej. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.