#AkcjaLustro to projekt, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego młodzieży w szkołach ponadpodstawowych oraz zachęcenie ich do korzystania z pomocy, jeśli jej potrzebują. Ideą projektu jest to, aby naklejki umieszczone na lustrach w szkołach, które są miejscem codziennej interakcji uczniów, przypominały im, że są ważnymi i wartościowymi osobami, które zasługują na miłość i wsparcie. Jednak pod powierzchnią tego pozornie prostego przesłania kryje się głębsza treść – możliwość dostępu do bezpłatnej pomocy psychologicznej. Kod QR umieszczony na naklejkach prowadzi do strony internetowej z bazą bezpłatnych telefonów zaufania.

Projekt jest realizowany przez Miło Cię widzieć – kampanię non-profit podejmującą tematykę promocji zdrowia psychicznego. Współpracujemy z dyrekcjami szkół ponadpodstawowych, aby w ich placówkach ozdobić lustra niebanalnym dodatkiem. #AkcjaLustro ma na celu promowanie otwartych rozmów na temat zdrowia psychicznego, zmniejszenie stygmatyzacji związanej z poszukiwaniem pomocy psychologicznej i zachęcanie uczniów do rozmawiania o swoich emocjach.

#AkcjaLustro to prosty, ale skuteczny sposób na to, aby dotrzeć do młodzieży i zachęcić ją do dbania o swoje zdrowie psychiczne. Projekt ma na celu zmniejszenie liczby przypadków depresji, lęku i innych problemów ze zdrowiem psychicznym wśród młodzieży. To ważny projekt, który może mieć realny wpływ na zdrowie psychiczne młodzieży. Akcja jest bezpłatna i prosta w realizacji, ale może przynieść wiele korzyści zarówno dla uczniów (bezpłatna pomoc), jak i dla placówki (poprawa wizerunku).

Weź udział w akcji!

Jestem osobą decyzyjną

Jeśli jesteś osobą decyzyjną w Twojej placówce, wypełnij formularz i zgłoś swoją szkołę do udziału w akcji! Z przesłanych zgłoszeń wybierzemy szkoły, które wezmą udział w #AkcjaLustro i otrzymają bezpłatny zestaw naklejek.

Nie jestem osobą decyzyjną

Niestety, do udziału w akcji szkołę może zgłosić tylko osoba decyzyjna (np. dyrekcja, nauczyciel wyznaczony przez dyrekcję, organ prowadzący itp.). Jeśli jednak chcesz, aby Twoja instytucja wzięła udział w #AkcjaLustro, przekaż dalej tę stronę, udostępnij ją na swoich mediach społecznościowych lub wydrukuj informację PDF i przekaż ją osobie decyzyjnej w Twojej placówce!

Możesz także wypełnić poniższy formularz – na podstawie przesłanych danych, poinformujemy Twoją placówkę o naszej akcji.

Chcę Was wesprzeć

#AkcjaLustro nie byłaby możliwa, gdyby nie osoby i instytucje, które wsparły nasze działania. Jeśli chcesz dołożyć swoją cegiełkę do tego projektu, sprawdź, w jaki sposób możesz nas wesprzeć!

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu ze strony internetowej. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.