Tychy

Tychy Partnerem kampanii Miło Cię widzieć

Tychy Partnerem kampanii Miło Cię widzieć

Jest nam niezmiernie miło powitać Urząd Miasta Tychy w gronie Partnerów kampanii Miło Cię widzieć!

Tychy, to miasto w województwie śląskim zamieszkiwane przez ponad 120 tysięcy mieszkańców. Powstały jako niewielka osada rolnicza. Znajdowały w pobliżu średniowiecznego szlaku handlowego łączącego Oświęcim z Mikołowem. Wzmiankowane były w dokumentach historycznych już w 1467 roku. Właśnie w tym mieście w 1919 roku rozpoczęło się pierwsze Powstanie Śląskie.

Źródło: UM Tychy

Tychy to nie tylko bogata historia, ale również wiele zieleni. Skwery, parki i historyczne lasy, które bogate są w faunę i florę, stanowią połowę powierzchni miasta. Jest to również odpowiednie miejsce do relaksu i aktywnego wypoczynku. Pozwalają na to liczne ścieżki rowerowe, place zabaw dla dzieci, leśne dróżki oraz siłownie plenerowe. 

Miasto słynie z jednego z najstarszych browarów w Polsce. Niektórzy uważają że jest tam produkowane najlepsze piwo w kraju. Utworzona została również Tyska Podstrefa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zatrudniająca około 11 tysięcy osób. W Tychach znajduje się również przykład budownictwa surrealistycznego, którym jest osiedle Anna. Miasto proponuje wiele aktywności mieszkańcom poprzez inwestycje takie jak powstanie Stadionu Miejskiego, Parku Wodnego Tychy czy Mediateki.

Miło Was widzieć w gronie Partnerów!

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu ze strony internetowej. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.