Katowice

Katowice Partnerem projektu Miło Cię widzieć

Katowice Partnerem projektu Miło Cię widzieć

Jest nam niezmiernie miło powitać Urząd Miasta Katowice w gronie Partnerów projektu Miło Cię widzieć!

Katowice są stolicą województwa śląskiego. Historią sięgają XVI wieku, kiedy to osady rolnicze i kuźnicze zaczęły przekształcać się w miasto. Prawa miejskie otrzymały w 1865 roku. Są nie tylko miastem wojewódzkim, ale również stolicą Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Pierwszej metropolii w Polsce. W samych Katowicach żyje około 300 tysięcy mieszkańców. 

Dawniej w mieście dominowało hutnictwo i kopalnictwo. Obecnie panoramę miasta tworzą nowoczesne wieżowce, które są siedzibą wielu firm. Oprócz drapaczy chmur, zabudowę miejską uświetniają zabytkowe kamienice. 42% powierzchni miasta stanowią obszary zielone. Pozostałości po przeszłości kopalnianej zostają przekształcane w muzea np. Muzeum Śląskie.

Marek Mróz, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

W lecie miasto organizuje wiele festiwali muzycznych takich jak Tauron Nowa Muzyka. Przez cały rok turyści mogą odwiedzać np. Osiedle Nikiszowiec oraz słynny Spodek. Katowice mają też wiele mniej znanych lokalizacji, które warto odwiedzić. Fabryka Porcelany czy Walcownia Cynku są jedynymi z nich. 

To wszystko sprawia, że Katowice są idealnym miastem nie tylko do odwiedzenia, ale po prostu do życia.

Miło Was widzieć w gronie Partnerów!

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu ze strony internetowej. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.