Gliwice & Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o.

Gliwice i Śląska Sieć Metropolitalna Partnerami projektu Miło Cię widzieć

Gliwice i Śląska Sieć Metropolitalna Partnerami projektu Miło Cię widzieć

Jest nam niezmiernie miło powitać Urząd Miejski w Gliwicach oraz Śląską Sieć Metropolitalną Sp. z o.o. w gronie Partnerów projektu Miło Cię widzieć!

Gliwice – jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast na Górnym Śląsku. Miasto z bogata historią sięgającą XIII w. Do dziś centrum stanowi rynek z ratuszem, a wokół niego znajdują się kamienice, które tworzą szachownice. Lokalizacja miasta powoduje, że jest ono jednym z najlepiej skomunikowanych w całej Polsce. W Gliwicach znajduje się największy port śródlądowy w kraju, a także zmodernizowane lotnisko. Nie tylko transport, ale również edukacja. Jest to ważny ośrodek naukowy, akademicki jak i przemysłowy. Wykwalifikowane kadry windują pozycję miasta w rankingach innowacyjności i dynamicznego rozwoju.

Pawel Niemczuk, CC BY-SA 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0, via Wikimedia Commons

Gliwice stały się jednym z najnowocześniejszych miast Górnego Śląska. Dominują firmy wykorzystujące najnowsze osiągnięcia wiedzy i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. O potędze gospodarczej miasta decyduje przede wszystkim działalność Podstrefy Gliwickiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA. 

Miasto jest miejscem atrakcyjnym pod względem kulturowym i rozrywkowym. Wizytówka jest Radiostacja Gliwice, która jest najwyższą drewnianą wieżą nadawczą na świecie. W mieście odbywają się różne festiwale muzyczne, imprezy plenerowe, wystawy i spektakle teatralne. Wiele terenów zielonych oraz obiektów sportowych sprzyja rekreacji. Arena Gliwice jest jedna z największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce.  

W mieście nie da się nudzić. Gliwice są popularnym celem turystycznym jak i doskonałym miejscem do życia.

Miło Was widzieć w gronie Partnerów!

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu ze strony internetowej. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.