Fundacja GrowSpace Partnerem kampanii Miło Cię widzieć

Fundacja GrowSpace Partnerem kampanii Miło Cię widzieć

Jest nam niezmiernie miło powitać Fundację GrowSpace w gronie Partnerów kampanii Miło Cię widzieć!

Projekty realizowane przez Fundację GrowSpace dotyczą głównie dwóch obszarów: ochrony praw człowieka (szczególnie praw dzieci oraz młodzieży LGBTQ+) oraz dbania o dobrostan psychiczny w miejscu pracy i nauki. Działalność fundacji jest ciągła i obejmuje inicjatywy od projektów lokalnych po ogólnopolskie. Czołowym projektem Fundacji jest program Emocjonalne BHP, zajmujący się wspieraniem i propagowaniem well-beingu, w tym zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego w miejscu pracy.

Istotne projekty Fundacji GrowSpace to między innymi:

  • Ogólnopolski Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+, czyli projekt realizowany ze środków programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. W ramach programu powstał m.in. Inkluzywny Statut Szkolny oraz pakiet Modeli Interwencji Szkolnych.
  • Warszawska Szkoła po Pandemii, czyli projekt realizowany w okresie czerwiec-sierpień 2021, który miał na celu wypracowanie rekomendacji dotyczących powrotu do szkół dla warszawskiego samorządu oraz szkół. Przeprowadzono łącznie 20 wywiadów indywidualnych i zorganizowano 2 debaty eksperckie. 26 rekomendacji zostało zawartych w raporcie, który przedstawiono na konferencji prasowej. 
  • Scenariusze lekcji wychowawczych powstałe dzięki wsparciu merytorycznemu osób eksperckich Kampanii Społecznej Mów do mnie grzecznie – zestaw scenariuszy lekcji wychowawczych, mających wesprzeć integrację oraz adaptację dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych podczas powrotu do nauczania stacjonarnego we wrześniu 2021 roku. 
  • Tramwaj Zdrowia Psychicznego, czyli akcja psychoedukacyjna organizowana wraz z inicjatywami społecznymi. Wolontariusze rozmawiali z mieszkańcami i mieszkankami o zdrowiu psychicznym i rozdawali im materiały psychoedukacyjne.

Dzięki uprzejmości Fundacji GrowSpace, w trakcie Tramwaju Zdrowia Psychicznego 2023 można było nabyć publikację „Życie. Poradnik dla dorosłych„, której koszty druku II wydania w całości pokryła Fundacja. Dziękujemy!

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu ze strony internetowej. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.